VI Niedziela zwykła 11.02.2024r.

1. Trwa 57 tydzień modlitwy o trzeźwość narodu pod hasłem: ” Trzeźwość polską racją stanu „. To czas przebłagania Pana Boga za grzechy spowodowane nadużyciem alkoholu oraz nawrócenie grzeszników.
  2. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte: 08.00; 10.00 w Drożankach; 17.00 – na każdej Mszy obrzęd posypania głów popiołem. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na pomoc umęczonym mieszkańcom Ukrainy.
  3. W środę obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy.
  4. W tym tygodniu przypadają dni modlitwy o ducha pokuty. Podejmijmy jakieś postanowienia na Wielki Post.
  5. Nabożeństwa wielkopostne:
    – Droga krzyżowa – piątek 16.00 ( dzieci ); 17.00 ( dorośli i młodzież )
    – Gorzkie Żale – Niedziela 16.00
    Z uczestnictwem w nabożeństwach wielkopostnych związana jest możliwość zyskania odpustu zupełnego
  6. Spotkanie z rodzicami i młodzieżą do bierzmowania: 18.02.2024r. po Mszy o 12.00

” Jeśli chcesz możesz mnie oczyścić? (…) Chcę, bądź oczyszczony!”
    ( Mk 1,40-45 )
    Wykorzystajmy ten czas wielkiego postu, aby przybliżyć się do Boga.
    Niech Pan nas wspiera i błogosławi.