Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024r.

1. jutro Święto NMP Matki Kościoła – Msze Święte w godzinach: 08.00; 10.00 (Drożanki); 12.00;18.00.
    Mimo, że jest to dzień pracy zachęcam do udziału w Mszy Świętej.
  2. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy o świętość kapłanów.
  3. W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych – dzień modlitw za Kościół w Chinach.
  4. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
  5. W dniach 25-26 maja w Rzymie będzie obchodzony I Światowy Dzień Dziecka pod hasłem „Oto czynię wszystko nowe”. Modlić się będziemy w intencji dzieci.
  6. W przyszłą Niedzielę obchodzimy dzień matki – pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych mam.
  7. Przyszła Niedziela Trójcy Świętej kończy spowiedź i Komunię Święta w okresie wielkanocnym- kto jeszcze nie przyjął Komunii Św. od środy popielcowej popełnia grzech zaniedbania.
  8. W sobotę ks. bp Marek Solarczyk udzieli święceń kapłańskich 9 diakonom – otoczmy ich naszą modlitwą.
  9. Ks. Michał Pietrzyk – 25 maja będzie obchodził 5 rocz. święceń kapłańskich – w jego int. będziemy się modlić w Niedzielę o godzinie 12.00.

Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości”.
    Niech Pan nas prowadzi i strzeże. Szczęść Boże.